Zmiany w ekonomii | World of Warships

2,197 views
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (177 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Close Ad ×

W najbliższej aktualizacji nadchodzi oddzielenie bonusów ekonomicznych od kamuflaży i sygnałów. W tym materiale starałem się opowiedzieć o zmianach i jak najlepiej się przygotować na ich nadejście. Zapraszam!
https://warships.net/Druvik Chcesz zacząć Swoją morską przygodę? Kliknij tutaj aby otrzymać kilka bonusów na start.

33 Comments:

 1. Wybaczcie mi lekko chaotyczny format, ale nagrywałem to w przerwie między obowiązkami. Zależało mi żeby materiał powstał jak najszybciej, abyście mogli załapać się na pierwszą rundę serwera testowego.
  Jak brać udział w testach? -> https://worldofwarships.eu/pl/content/pt-guide/
  Ile dostaniecie premii ekonomicznych? (trzeba się zalogować) -> https://worldofwarships.eu/pl/content/economic-bonus-calculator/

  • To teraz czekamy na miliard pytań – a jak to działa?, a co sprzedać? A czemu tak? Współczuję Druvik 😀

 2. Mariusz Radajczyk

  Witam. Ale dziady. 4.800 no to ładna kasa za każde kamo. No wľaśnie,ten kto będzie miał dubloniki będzie miał przewagę nad tymi co nie ma dubloników. Cha cha ,fajnie,następny motyw do zostawienia tej gry

  • Teraz przecież też kosztują 5000 więc nie wiem skąd to zaskoczenie

  • Mariusz Radajczyk

   @Jakub Witek no dobrze ale do tej pory dostawałeś inne kamo i je wykorzystywałeś aby mieć lepsze zarobki. Teraz aby to mieć to tzreba za dubloniki kupować te perki specjalne.

  • @Jakub Witek Mariusz ma rację , owszem teraz kosztuje stałe kamo 5k i będzie kosztowało podobnie tylko różnica jest taka ze teraz posiadanie stałego kamo nie ma takiego znaczenia jak w tym nowy paczu . WG wie jak dobrać się do portfeli graczy i to cały pic niby jak Karol mówił w tym materiale ekonomia zarobku srebra w grze się ie zmieni to po co WG cokolwiek grzebie w grze a po to aby zarabiać więcej na graczach tak zrobili w WOT i tak robią w WOWS . dodam nie jestem nowicjuszem w WOWS jak i WOT w obie gry zacząłem grać od ich powstania i dużo widziałem co WG wyczynia aby uszczuplić portfele graczom , mało było z kupna kont premium i dowalili wymuszeniem kupna stałego kamo . Może źle zrozumiałem Karola ale odniosłem wrażenie że bez stałego kamo będzie mniej profitów z gry . pozdrawiam i powodzenia w bitwie

  • Mariusz Radajczyk

   @Andrzej Gucio bardzo dobry komentarz. Ja grałem sporo lat w WOT i zostawiłem to ponieważ zmiany które wprowadzali były coraz to gorsze dla normalnych graczy. Teraz WOWS chrzanią od paru lat. Schrzanili drugorzędną baterie niemców,pózniej zmiana perków kapitanów gdzie skopali wszystkie okręty z artylerią do 139 mm. Teraz ekonomia……. chyba najwyższy czas powiedzieć BYE -BYE a WG.

  • @Andrzej Gucio Z tego co widzę to stałe camo za 4.8k dublonów jakieś epickie w statystykach nie jest. Powiedziałbym nawet że daje niewiele więcej niż boosty ekonomiczne 1 poziomu. Wątpię żeby ludzie się nagle rzucili je kupować na masową skalę. Obstawiam że WG raczej chce nas graczy wydoić na boostach z drugiego poziomu, bo te będą łatwo dostępne za dublony. A potem w ramach aukcji lub specjalnych kontenerów za kasę dostępne będą boosty 3 i 4 poziomu ^^. Teraz zostaje już tylko czekać na odpowiednik gold ammo i można zamykać teatrzyk 🙂

 3. wow Druvik na PTSesie
  tego sie nie spodewałem

 4. Wreszcie nie będę musiał pływać z nałożonym kamo, które na przykład masakrycznie mi się nie podoba a ma bonusy, których aktualnie potrzebuję jak dla mnie duży plus.
  Pozdrawiam serdecznie prowadzącego i widzów.

  • Tak. To faktycznie jest plus w aktualizacji 0.11.6. Wreszcie możemy wybrać kamuflaż, co nam się podoba, a nie przymusowa.

 5. Ciekawe jak wyjdzie finalnie? Bo jak narazie to zapowiada się ciekawie ale pewnie dla mnie to zaboli najbardziej…. PS. Widziałem u Flamu że za grę na Stalingradzie, gdzie zrobił 184k dmg ładnie mu wszystko z boostowało

 6. Łukasz Lewandowski

  A jak się sprawa ma z poza ekonomicznym aspektem bonusowym do camo z kamuflażu ?

 7. 6:00
  ja widzałem że z missuri mission wbudowana w busta zarobisz z czerwoną kartą 2,3 miliona credytów

  z tego co widzalem jakwiecej kapitańskego expa morze mieć Blak camo za rankingowe lob klanowe tokeny
  a free expa nawiencej ma alabama ST lub VL
  ze stałych bonusów kture bedą niedostepne prwdopodobnie

 8. Pewnie jestem w mniejszości, ale mi się te zmiany podobają. Nie znosiłem tych kolorowych skórek i osobiście będę pływał w stockowych “rdzewiejących”, które mi się podobają najbardziej.

  Dzięki za świetny materiał.

 9. I tak dzis o 16 (Niedziela) szybciej będzie pytanie czy stały kamuflarz zniknie niż cc boxa odbiorą 😜

 10. Świetna zmiana. Wreszcie będzie można wykorzystywać bonusy w 100% według potrzeby.

 11. 3:52 zaraz zaraz a co z bonusami do kamuflażu za malowania?

 12. Dzięki że Tobie jednemu chciało się za ten gorący temat wziąć.

 13. Nie ma co myśleć, że WG robi to z dobroci serca – próbują nas znowu okraść to ile ukradną to kwestia tego na ile im pozwolimy.
  Łatwym przykładem na to jest całkowicie śmieszna (mała) ilość bonusów najwyższego poziomu, które dostaniemy nawet za setki najlepszych sygnałów specjalnych i kamuflaży.

 14. Widać że bonusy ekonomiczne będą działać jak w wows na konsolach

 15. Dla mnie oddzielenie bonusów ekonomicznych od kamuflaży jest na plusie. Wreszcie możemy wybrać kamuflaż, co nam się podoba, a nie przymusowa. Ale jest minus. Od aktualizacji 0.11.6 prawdopodobieństwo będziemy zarabiać mniej kredytów i PD niż zwykle. Dlaczego? Bo testowałem to w teście publiczny i już zauważyłem, że z większości kontenerów (te popularne) wylosowałem tylko najsłabsze bonusy ekonomiczne (te szare), a “zielone” bonusy czasami wylosuję tylko z kontenerów “więcej kredytów”. Więc “niebieskie” i “czerwone” bonusy są trudniejsze do zdobycia i nie obejdzie się bez zapłacenie dublonów, np. kupowanie kontenerów PRENIUM. W teście miałem też 9 superkontenerów, ale jeszcze nie trafiłem na “czerwone” bonusów (te najlepsze). Grając na “szare” bonusów miałem wrażenie, że grałem okrętu tylko z flagi ekonomiczne, ale bez bonusów od kamuflaży i specjalne flagi (te droższe). Przynajmniej miałem takie wrażenie do tej pory.
  No, podczas wykonania misji bojowe i wylosowanie z kontenerów częściej wylosujemy jednorazowe kamuflaży, co nie mają bonusów. Jak ktoś nie chce, to jedynie, co możemy zrobić z nimi, to sprzedać za kredytów (srebro). To tylko moje przypuszczenie co do misji.
  Jak widać, aktualizacja 0.11.6 ma swoje plusy i minusy. Proszę poprawcie mnie, jeśli się mylę.

 16. Witam, czy po aktualizacji bonusy ekonomiczne będzie można sprzedawać za kredyty (tak jak teraz sygnały ekonomiczne)?

 17. Yhm… Odjęcie redukcji kosztów a w zamian wyższa premia do zarabiania to nie będzie zamiana 1:1. Zarobki zależą od efektywności w bitwie a koszty mają wartość stałą. Mam wrażenie, że stracą słabsi gracze.

 18. Pytanie, czy “Permament bonuses” będą dostępne w na przykład w super kontenerech?

 19. Z jednej strony większa przejrzystość różnych bonusów z drugiej kolejny etap parcia w monetyzację

 20. Ostatnio z super kontenera trafiłem francuski pancernik 7 poziomu premium i mam pytanko jaka jest na to szansa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *